Turkon Holding


Turkon Holding olarak çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ile Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer almaktayız. 1954 yılında gemi işletmeciliği ile başlayan faaliyetlerimizi bugün farklı iş alanlarında 2000’e yakın çalışanımızla sürdürmekteyiz.

Türkiye’nin ilk özel konteyner taşımacılık şirketi olan Turkon Line, 1997 yılında kurulmuştur. Türkiye’ den tek direkt ABD Doğu yakası servisi, Türkiye- Doğu Akdeniz(İsrail, Mısır, Lübnan) direkt servisi, Kuzey Avrupa, Akdeniz ve Karadeniz Servisleri ile müşterilerine hızlı çözümler ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Gemi İnşaatı alanında Tuzla’da yer alan Sedef Tersanesi 2000 yılında grubumuza katılmıştır. Ülkemizin alan ve kapasite bakımından en büyük özel tersanesidir. Üretim alanında ülkemize katma değer sağlayan projeleriyle Sedef Tersanesi; farklı türde gemileri inşa edebilecek tesis gücü ve kaynaklara sahiptir.

Grubumuz aynı zamanda geçmişten günümüze kadar gelen armatörlük tecrübesinin verdiği güçle; deniz, kara ve demiryolu taşımacılığı ile multimodel hizmetleri sağlayacak şirketleri bünyesinde bulundurmaktadır.

www.turkonholding.com

Sedef Shipyard size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Detaylı bilgi için : Çerez Politikası